Honoratki Małe Siostry
Niepokalanego Serca Maryi

80. rocznica śmierci Sł. B. m. Anieli Róży Godeckiej

80. rocznica śmierci Sł. B. m. Anieli Róży Godeckiej

Dnia 15 października br. obchodziliśmy 80. rocznicę śmierci Matki Anieli Róży Godeckiej. Z tej okazji ks. bp Antoni Długosz o godz. 12.00 odprawił Mszę św. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie, podczas której dziękowaliśmy za dar życia, powołania oraz odpowiedzi na Boże wezwanie do założenia Zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi, wieloletnią posługę w postaci charyzmatycznego prowadzenia zgromadzenia przez Matkę Założycielkę.
W homilii ks. Biskup dziękował za wieloletnią posługę sióstr w seminarium oraz diecezji częstochowskiej i modlił się o nowe powołania do służby Bożej.
Po Mszy św. odbyła się promocja książki "Autobiografia Anieli Róży Godeckiej", pod. red. s. Bogumiły Czemko. Dalsze świętowanie miało miejsce w domu generalnym zgromadzenia, przy ul. Klasztornej 19 w Częstochowie. Na Uroczystość przybyły Siostry z Niemiec, Łotwy, Ukrainy oraz z wielu domów w Polsce.

16 października 2017 r. siostry uczestniczyły w Mszy św. połączonej z wprowadzeniem relikwii bł. o. Honorata Koźmińskiego do Sanktuarium NPM Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Mszy św. przewodniczył o. Gabriel Bartoszewski OFMCap, a kazanie wygłosił Dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam Ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR.
Mszę św. poprzedził Akatyst ku czci bł. o. Honorata Koźmińskiego, w wykonaniu Sióstr Służek NMP Niepokalanej. W Uroczystości udział wzięło ok. 50 sióstr naszego zgromadzenia oraz przedstawicielki wszystkich zgromadzeń zakonnych założonych przez bł. o. Honorata.
s. Marzena

Galeria