Honoratki Małe Siostry
Niepokalanego Serca Maryi

Figura Świętego Michała Archanioła z Gargano u sióstr honoratek w Ciechocinku

Figura Świętego Michała Archanioła z Gargano u sióstr honoratek w Ciechocinku

W Diecezji Włocławskiej peregrynuje Figura Świętego Michała Archanioła z Gargano. W dniach 21.04 - 22.04. 2018 r., także siostry z Ciechocinka przy ul. Warzelnianej 5, miały zaszczyt gościć Figurę Świętego Michała Archanioła. Ksiądz proboszcz z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocimku, w towarzystwie Rycerzy Kolumba uroczyście wprowadził św. Michała Archanioła do kaplicy sióstr. Po przywitaniu Figury, nastąpiło modlitewne czuwanie (poezja i śpiew - wykonane przez Marzenę i Waldemara Gmińskich), modlitwa indywidualna i adoracja Figury.

O godz. 21.00 została odprawiona Msza św. z prośbą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła, z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem. W homilii ks. Robert Nawrocki uwypuklił kwestię walki duchowej. Zwrócił uwagę na kuszenie diabła, jego podstępne działanie, manipulację i kłamstwo. Na zakończenie - przewodniczący udzielił błogosławieństwa.

Następnego dnia 22.04. o godz. 7.30 została odprawiona Msza św. w intencji Zgromadzenia z prośbą o liczne powołania. Po jej zakończeniu, nastąpiło pożegnanie i wyniesienie Figury św. Michała przez Rycerzy Kolumba do samochodu - kaplicy. s. Wioletta

Galeria