Honoratki Małe Siostry
Niepokalanego Serca Maryi

Ciechocinek

Dom wypoczynkowy to specjalne miejsce, gdzie można zregenerować siły po pracy. Jego historia sięga 1935 r., kiedy to powstał w Ciechocinku Dworek Królowej Jadwigi, prowadzony przez nasze siostry. Losy tamtego domu naznaczył czas - II wojna światowa, a następnie eksploatacja przez instytucje państwowe do 1983 r. Trzeba było zaczynać właściwie od nowa - obecny dom kontynuuje tradycje, nawet wyglądem zewnętrznym nawiązując do dawnego dworku. 

Serdecznie zapraszamy!

Nasz dom jest otwarty dla kuracjuszy i gości. Staramy się tworzyć rodzinną atmosferę, aby każdy czuł się tutaj dobrze. Sprzyjają temu warunki, które pozwalają na odpoczynek w ciszy, a zarazem zapewniają komfort. Położenie domu pozwala na korzystanie z zabiegów oferowanych w miejscowych sanatoriach. Blisko znajduje się także Park Zdrojowy i Tężnie. Spacer nad Wisłę to już nieco dłuższa wyprawa, ale zapewniająca piękne widoki i oddalenie od cywilizacji miasta. Ciechocinek oferuje wiele atrakcji sezonowych. Warto zwiedzić przy okazji Toruń i Włocławek, a także Nieszawę.

Zapewniamy:

  • pokoje z łazienkami: jednoosobowe, dwuosobowe lub rodzinne
  • kaplica
  • sala rekreacyjna
  • TV w każdym pokoju
  • parking gratis dla mieszkańców
  • ogród
  • stałe łącze internetowe z wykorzystaniem własnego sprzętu 
  • obiekt monitorowany

Kaplica Błogosławionego Honorata Koźmińskiego

W naszym Dworku centralne miejsce stanowi kaplica. To tu mieszka i przebywa wśród nas sam Bóg - prawdziwa Miłość.Jego obecność jest dla nas wielką radością, nadaje sens naszej pracy. Wiemy, że to właśnie miejsce - kaplica - jest walorem, który sprawia, że tu przychodzą, tu mieszkają różne osoby. Niemal zawsze można tam spotkać kogoś, kto rozmawia z Bogiem.
Szczególny klimat kaplicy powstaje dzięki jej charakterystycznemu wystrojowi. Przestronna i jasna, a zarazem strzelista, wysoka. Wzrok przykuwa wielki krzyż z postacią cierpiącego Chrystusa, a pod nim centralnie umieszczone tabernakulum. Po prawej stronie figura Niepokalanego Serca Maryi - patronki Zgromadzenia. Na ścianach obrazy - m. in. bł. Honorata Koźmińskiego, patrona kaplicy.
Jest dostępna cały czas, zarówno dla gości przebywających w domu, jak i każdego, kto poszukuje wyciszenia i modlitwy. Wejście znajduje się na parterze, vis a vis wejścia głównego do domu. Dla przychodzących spoza domu jest wejście z zewnątrz, a także podjazd dla wózków inwalidzkich.

ul. Warzelniana 5
87-720 Ciechocinek
Tel. +48 54 2834886


ciechocinek@honoratki.pl

ciechocinek2@honoratki.pl (nowy adres)

Dworek Królowej Jadwigi

Dworek Królowej Jadwigi

Dom wypoczynkowy to specjalne miejsce, gdzie można zregenerować siły po pracy. Jego historia...

więcej
Siostry w Ciechocinku

Siostry w Ciechocinku

W Ciechocinku przebywają siostry od 1919 r., kiedy to ks. bp Stanisław Zdzitowiecki oddał pod...

więcej