Honoratki Małe Siostry
Niepokalanego Serca Maryi

#NabożeństwoCzterdziestogodzinne

#NabożeństwoCzterdziestogodzinne

„Sprawa wynagradzania jest na dzisiejsze czasy jedynym sposobem ratunku dla świata i ona go tylko może ocalić”. Bł. O. Honorat Koźmiński

Jakże aktualne są słowa naszego Założyciela w tak trudnym czasie, jakiego obecnie doświadczamy. By zadość czynić Bogu za zniewagi i grzechy, siostry ze wspólnoty w Łodzi, przy ul. Lokatorskiej 12 przeżywały w dniach 27 lutego do 1 marca nabożeństwo czterdziestogodzinne. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem trwały na modlitwie przez trzy dni, by adorować naszego Pana, błagać o pokój na Ukrainie, a także przepraszać za grzechy swoje i świata.

W głębszym przeżywaniu tego modlitewnego spotkania z Bogiem pomagali kapłani. W niedzielę 27 lutego uroczyste Nieszpory prowadził i słowo Boże wygłosił o. Edward Mastalerek  franciszkanin. W poniedziałek 28 lutego, na zakończenia dnia, Eucharystię sprawował i homilię powiedział także franciszkanin, przełożony wspólnoty na Dąbrowie w Łodzi o. Sebastian Bielski. W ostatnim dniu nabożeństwa Mszę św. odprawił i słowo skierował do sióstr ks. Proboszcz z parafii p. w. Przemienienia Pańskiego w Łodzi – ks. Krzysztof Wlazło.

Wielką radością dla wspólnoty było widzieć przychodzące na adorację dzieci z przedszkola razem z paniami i siostrami. Mamy nadzieję, że ten czas spotkania z Bogiem przyniesie owoce w naszych sercach.